Hasta Yorumları

Hasta Yorumları

null
Pamir Dilaver

Semih beye annem için gittik 2014 yılında başka bir hastanede tomografide ne olduğunu anlamadılar ve bir üniversite hastanesine acil götürmemizi söylediler. Semih beye ulaştık ve o bizi kabul etti, tomografiye bakınca kitleyi hemen o anladı, annem acil ameliyat oldu. Beni en çok etkileyen ameliyat sonrasında annemi tuvalete kendi götürüp, kendisi getirir yatırırdı. Yemeğini kendi yedirirdi. çünkü hastanın davranışlarını birebir kendisi izlemek isterdi; bana ya da asistanlarına sormazdı, dolaylı yoldan değil de doğrudan görüp karar verirdi.

null
Erhan Bakır

Size sadece bir doktor, bir cerrah gerekli ise birçoğunu bulabilirsiniz. Ancak gerçekten sizin derdinize derman olacak, probleminizi çözecek, sizinle abi-kardeş ilişkisine girerek, gerek bilgisi ile gerekse de tecrübesi ile, bir ömür boyu size destek olacak birini arıyorsanız : işte aradığınız kişi. Semih hoca hakikaten insanlara yakın davranan, onların dertleriyle kendi derdi gibi ilgilenen, alternatif her türlü yapılması gereken şeyleri araştıran soruşturan bir hekim. Bir hastası olarak ben kendisinden çok memnunum.

null
Hatice Gül Selis

Ani bir hareket sonrası oluşan ve bir süre geçmeyen bel ağrım için MR çektirince MR masasından bile dikkatli kalkmam gerektiği, sinirin çok şişmiş ve kopmak üzere olduğu söylendi. Doğal olarak korktum ama doktorum Semih operasyonu üstlenince biraz rahatladım. Bana şişliğin bir tür iyi huylu tümörden de kaynaklanabileceğini ve bu durum böyle ise pek çok cerrah gibi onu alttan üstten kesmeyip tıpkı bir soğanın kabuklarını soyar gibi soyabileceğini ve his kaybı yaşamamı sağlayacağını anlattı. Gerçekten de sorunsuz bir operasyon sonrası yatağımda kendimi hiç ağrısız oturur bulunca inanamadım. Hemen o gün ayağa kalktım ve ağrı acı çekmeksizin evime döndüm. O günden sonra da hiç aynı sıkıntıyı yaşamadım çok şükür. Verdiği hareketleri hala yapıyorum. Şimdi bel ağrısı çekenlere hiç bu çileyi çekmeyip bir an önce doktoruma başvurmalarını ve yaşam kalitelerini yükseltmelerini tavsiye ediyorum.

 

 

null
Betül Mert Kurtuluş

Semih Keskil , adını her gün “allah razı olsun” diye andığım kişidir, bugün sağlıkla yaşamama devam ediyorsam ona borçluyum.

null
Ayşe Nevber Selis

4 yıl önce dayanılmaz baş ağrıları çekiyordum. Sanki beynimden bir ok gözümden çıkıyordu. Tavsiye üzerine Dr. Semih Bey’e gittim. Şikayetimi dinledikten sonra iki eli ile başımı tutup aşağı doğru bastırdı, ne hissettiğimi sordu. Sonra ‘Emin olmak için bir MR çektirelim ama sanırım yaşa bağlı boyun omuru çökmesi problemi yaşıyorsunuz’ dedi. MRım çekilirken bile yanıma kadar geldi doktorum. Teşhis doğrulanınca kendi kendime ‘Eyvah ameliyat gerekecek herhalde’ dedim ama doktorum bana yapmamam gereken hareketleri gösterdi ve ‘2 hafta fizik tedavi yaptırın, sanırım şikayetleriniz azalacaktır. Operasyonu son çare olarak düşünelim’ dedi. Gerçekten de fizik tedaviden fayda gördüm, ağrılarım geçti. Beni bu ağrılardan ve boş yere ameliyat olmaktan kurtaran doktoruma hep dua ediyorum. Sağ olsun, Allah ona daha nice hastalara yardım edebilme imkanı versin.

null
Taner Şerbetçioğlu

Arkadaşımın tavsiyesiyle gitmiştim Semih Hocam’a. Vertigo rahatsızlığımdan dolayı gitmiştim. Son derece insancıl ve Hümanist bir doktor. Vertigoyla ilgili ilaç tedavisi gördüm. Yaşam tarzımla alakalı bir takım tavsiyelerde bulunmasıyla sağlığıma kavuştum. Semih Hocamdan çok memnun kaldığım için herkese tavsiye ediyorum.

null
Fahrettin Kürklü

Bel ağrım olduğu için kendim iyice bir araştırarak; bel ve fıtık ağrılarım sebebi ile Semih Keskil beye gittim. Gerek insancıl yaklaşımı, gerek mesleki bilgi ve tecrübesi, gerekse hastayı bilgilendirme açısından son derece başarılı Semih hocam. Bütün bunların üstüne, en önemlisi gayet başarılı bir tedavi sürecinden sonra şu anda çok huzurluyum. Müteşekkirim Semih Hocaya.

null
Yavuz Türeli

Dr. Semih Keskil annemi bel fıtığı ve omurgasındaki bozulmalar nedeniyle ameliyat etti. Öncesinde iki büklüm yürüyen annem, şimdi gayet iyi bir şekilde ağrısız bir şekilde hayatına devam ediyor. Başarılı geçen ameliyat sonrası epey ileri yaştaki annem kaliteli yaşamına döndü. Bunun için Sayın Keskil’e çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız.

null
Taner Güran

Referans üzerine internet üzerinden araştırarak gittim. Ben beynimden gelen pıhtı şikayeti üzerine aradım. Ben bu kadar insancıl, bu kadar ilgili bir doktorla hiç karşılaşmadım. Üzerinde önlük yoktu “hocam neden önlük giymiyorsunuz” dediğimde “Önlük bilgimi değiştirmez ki” dedi “önlük hastamla benim arama mesafe koyuyor” dedi. Hastalarına abi abla diye hitap ediyor. ”Ben böyle hitap ederek onlara daha yakın olduğum hissini veriyorum ” diyor, yani bu kadar güzel düşünceleri var. Böyle bir tıp bilgisine sahip olan bir doktoru tanımadım. Bana tıbbi olarak çok ama çok desteği oldu. Kısaca ben doktorumun meftunuyum. Mükemmel bir insan ötesi kendisini çok ama çok seviyorum.

null
Bedriye Güran

Hocamdan çok memnun kaldım. Sıkıntılarımda bana çok yardımcı oldu ve gerçekten çok iyi bir doktor. Branşında uzman bir doktor. Yaptığı tedaviyle gündeme gelmişti ve gazete de görmüştüm. Bir de Semih Hocam’a tedavi olan arkadaşımız vardı. O nedenle tercih ettik. Kendisine telefon ile ulaşabiliyoruz istediğimiz zaman. Bir doktora gittiğiniz de yüzünüze bile bakmaz, fakat Semih Bey öyle değil. Hastalarına değer veren bir doktor. Unutkanlıklarım vardı, tetkikler yapıldı ve teşhis koyuldu. İlaç tedavisi uygulandı ve olumlu bir sonuç aldım. Yakınlarımın hepsine tavsiye ediyorum. Banka emeklisiyim ve bankadan bir kaç tanıdığıma da tavsiye ettim.

null
Atilhan Müftüoğlu

Bel ağrım ve ayağımdaki uyuşma için ortak doktor bir arkadaşın tavsiyesi ile iki defa Dr. Semih Keskil’e muayene oldum. Hastasına sıcak yaklaşımı, empati yapabilmesi, sorduğum sorulara verdiği doyurucu yanıtlar ve yapılması gerekenleri benim anlayabileceğim dilde anlatması insana güven veriyor ve rahatlatıyor. Semih hoca kilo vermemi ve kaslarımı kuvvetlendirmem gerektiğini söyledi. Ben de uyguluyor ve her geçen gün kendimi daha iyi hissediyorum. Sorum olduğunda kendisini rahatça arayabiliyorum. Kendisine minnettarım.

null
Sibel Akbay

Fıtık ağrılarım nedeniyle tavsiye üzerine Semih beye gittim, şu an çok daha iyiyim. Semih bey çok insancıl biri açıklıkla bütün her şeyi anlatıyor, size emek veriyor. Ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim.

null
Paşa Tevfik Cephe

Sayın Dr. Semih Bey bel fıtığı rahatsızlığı çeken annemizin sağlığına doğru teşhisi koyarak etkili tedavi süreci ile kısa sürede sağlığına kavuşmasını sağlamıştır. Ameliyat sonrası hiçbir sıkıntı çekmeden eski sağlığına kavuşarak hayatını sağlıklı şekilde sürdürmektedir. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler.

null
Erdal Köprülü

Genel bir check-up yaptırmak, bel fıtığı ve sırtımla ilgili bir rahatsızlığımdan ötürü Semih Keskil beye gittim. Semih bey hastasının rahatsızlığıyla titizlikle, herşeyiyle, fevkalade ilgileniyor. Bütün tetkikleri yaptırıyor, hiç bir kötü ihtimal bırakmıyor. Mükemmeliyetçi bir hekim.

null
Kadir Erten Kadoo

Karadenizde babamın yaşı gereği yapılamayacak fıtık ameliyatını ve dayanılmaz ağrılarını araştırmalarım sonucunda ulaştığım Semih hocamın “hemen getirin” demesiyle 1000km yolu bir çırpıda gelerek babamı teslim ettiğimiz günü hatırlıyorum, 6 saat süren bir ameliyattan sonra durumunu sorduğumda “yeniden inşa ettik babanızı” demenizi unutmuyorum. Babam da artık sizi benim yerime koymuş durumda, aradan üç sene geçmesine rağmen babamın yaşam kalitesi en büyük memnuniyetimizdir. Başarılarınızın devamını diliyoruz ailece.

null
Tuncer Büyüktaşkın

Merhabalar hasta veya yakını. Öncelikle tez zamanda şifa bulmanızı dilerim. Ben merdivenin ucunu yetmişli yaşlara dayamış biriyim. Bugüne kadar ciddi hiçbir ciddi rahatsızlık geçirmedim. Aşağıda detayları vereceğim rahatsızlığa kadar. Ancak maalesef eşimin birçok rahatsızlığından dolayı iyi veya kötü birçok doktorla karşılaştım. Sizlere doktorlar hakkında ön fikir edinmeniz için birkaç ipucu sunmayı görev bildim. Bir varlık acı duyuyorsa CANLIDIR. Bir varlık başkasının acısını duyuyorsa İNSANDIR. Doktor önce vicdan sahibi olmalıdır. Muayene veya görüşme sırasında gözünüzün içerisine bakmıyorsa-sözlerini lüzumsuz yere uzatıyorsa biraz dikkatle izlediğinizde başta söyledikleri ile sonrakiler arasında uyum yoksa o doktora şüphe ile yaklaşmanızı öneririm. Ülkemizde o kadar bol doktor ve Prof. var ki bazıları hasbelkader bu mesleği seçmiş-bazıları doktor olma yeteneği ile doğmuştur (sonradan ressam-müzisyen-olunamayacağı gibi). Bir mide rahatsızlığında yeteneksiz bir doktor ve yanlış tedaviyi bir başka doktor ile düzeltebilirsiniz. Beyin cerrahisi ve sinir hastalıkları uzmanlığının çok özel zeka ve beceri gerektirdiğini aksi takdirde yanlış bir doktor ve tedavinin ve feci sonuçlar doğurduğunu hepimiz çevremizden duymuşuzdur. Benim rahatsızlığıma gelince: Otomobili çukura düşmüş bir vatandaşa yardım ederken ağır kaldırmaktan ve yanlış bir hareketten dolayı kalçadan başlayıp sol bacağımı saran ızdırabı haftalarca çektim. İnsan ilk defa hasta olunca daha bir hassas oluyor ve korkuyor. Eş dost ve doktor ahbaplarımdan başarılı asistanlığından beri kendisini tanıyanlar ve uyguladığı tedavilerdeki başarı oranı Prof. Sayın Semih KESKİL’i işaret etti. Ayrıca muayene ofisindeki diğer hastalar ile sohbetimde çeşitli doktorlardan sonra son çare olarak burada olduklarını öğrenip doğru yerde olduğumu anladım ve güven ile kendimi teslim ettim.3 0 gün içerisinde uyguladığı tedavi sayesinde ilk günkü saglıgıma kavuştum. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

WhatsApp chat